تحلیل پلان ویلا

پاورپوینت تحلیل دو نمونه ویلای خارجی همراه با پلانها و تصاویر

تحلیل پلان ویلای خارجی

پاورپوینت تحلیل ویلای خارجی

کد محصول : D2

خانه فیشر اثر لویی کان

خانه ی فیشر یا همان خانه ی نورمن فیشر را لویی کان معمار طراحی کرده بود و این خانه به سفارش دکتر نورمن فیشر و همسرش دوریس، طراح منظر، در سال ۱۹۶۷، هاتبورو در پنسیلوانیا ساخته شد .لویی کان می گفت: “من همیشه با مربع شروع به کار میکنم”؛ حتی با بررسی اجمالی پلان های ساختمان های شناخته شده او، از گرمابه ترنتون در سال ۱۹۵۵ گرفته تا مجتمع دولت در داکا در دهه ۱۹۸۰، به حقیقت این گفته پی می بریم. گاهی کل ساختمان به شکل مربع است، اما اکثر اوقات این مربع ها به صورت خوشه ای و گروهی ترکیب بندی شده اند. و می توان گفت: خانه فیشر ساده ترین نمود از این ایده است.در خانه ی فیشر، کان از خطی بودن پلان های مدرن اجتناب می کند و بر هندسه ای ساده تمرکز می کند و اجازه می دهد که مکعب ها جدایی میان فضای عمومی و خصوصی را فراهم کنند .همان طور که در کارهای مونیومنتالی همچون موسسه ی سالک و مرکز درمانی ریچاردز می بینیم، خانه ی فیشر، در حقیقت،گواهی بر توانایی کان در کار کردن با پروژ های مسکونی کوچکی است که با تمام جزئیات اجرایی اش ساخته و طراحی می شدند .

ویلا شواب لوکوربوزیه

شارل ادوارد ژانره قبل از اینکه به لوکوربوزیه یا بزرگترین معمار مدرنیست قرن بیستم تبدیل شود، دوره ای کوتاه و نه چندان حرفه ای را به عنوان معمار محلی در شهر زادگاه خود یعنی لشودفوند سوئیس سپری کرد.او شش خانه، از جمله یکی برای والدینش در این شهر طراحی کرد که هیچ یک از این طرح ها اشاراتی از مدرنیسم با خود نداشتند، اما آخرین آنها یعنی ویلا شواب، نسبت به روند قبلی او قدری عجیب تر و اصیل تر به نظر می رسد؛ همچنین این خانه تنها طرحی بود که بعدها لوکوربوزیه به آن می بالید. هسته ترکیب بندی این خانه، یک مکعب مستطیل دو طبقه و به فرم مربع در پلان است که اگر ارتفاع زیرزمین را نیز محسوب کنیم به فرم مکعب نزدیک می شود.

پاورپوینت تحلیل ویلای خارجی

————————————————————————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: پاورپوینت تحلیل دو نمونه ویلای خارجی همراه با پلانها و تصاویر
  • فرمت فایل: پاورپوینت 
  • تعداد صفحات: 89
  • حجم فایل: 7 مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 1,200,000 ریال

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره ۰۹۱۰۰۸۹۴۹۰۶ از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

پاورپوینت تحلیل دو نمونه ویلای خارجی همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل دو نمونه ویلای خارجی همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل دو نمونه ویلای خارجی همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل دو نمونه ویلای خارجی همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل دو نمونه ویلای خارجی همراه با پلانها و تصاویر

پاورپوینت تحلیل ویلای خارجی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن