تحلیل پلان دانشگاه و خوابگاه

پاورپوینت تحلیل پلان دو نمونه خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر

پاورپوینت تحلیل پلان خوابگاه

تحلیل پلان نمونه خوابگاه خارجی

کد محصول : D24

در این پروژه به تحلیل و بررسی جامعی از دو نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی پرداخته شده است.

خوابگاه الئونور کار لویی کان

طراحی خوابگاه الئونور کار لویی کان بوده که از سه فرم مربع با یک فرم خطی اتصال دهنده آنها تشکیل شده است، طرح در  اطراف  سه  فضای  عمومی  مشترک  گسترش  مییابد.  که  بر  فراز  این  فضاها  نورگیری های  بزرگی  قرار  گرفته  و  در دیوارهای  این  فضاهای  مرکزی  تاسیسات  ساختمان  جاسازی  شده  است.در  هر  طبقه  اتاقها  دور  تا  دور  فرمهای  مربعی چیده شدهاند و فضاهای عمومی تر در مراکز این مربع ها واقع شده اند نظیر: سالن غذاخوری و سالن ورودی، سالن نشیمن عمومی،  اتاق های  انفرادی  در  اطراف  سه  فضای  مربع  شکل  به  گونه ای  واقع  شده  که  گوشه های  این  مربعها  با  یکدیگر تماس داشته باشند. به طور کلی در این ساختمان مساله  ارتباط بین قسمت های مختلف با مهارت و روشی مبتکرانه حل شده است. سه قسمت مربع شکل، از ناحیه گوشه ها با یکدیگر متصل شده و به این ترتیب امکان آن به وجود آمده که کان با نهایت توانایی معمارانه اش، مشکل پیوند کلی بنا را حل نماید.این خوابگاه در حقیقت مجموعه ای از یک سایت خوابگاهی است که در یک ساختمان ارایه شده است.

یکی از ساختمان های قابل توجه در محوطه کالج براین ماور در پنسیلوانیا خوابگاه کالج برای دختران ، توسط معمار مشهور لوئیس کان طراحی شده است. ساختمان خوابگاه در کنار محله ای واقع در حاشیه شهر، نزدیک دانشکده قرار گرفته است. خوابگاه دانشجویان در بنای وسیعی به صورت پیوسته برای تعداد 150 دختر پیش بینی شده است.

خوابگاه دانشجویی کونیگ

فرم مشابه این ساختمان ها و توده های به ظاهر تکرار شده پاسخی است که طراح پروژه دیوبزر کونیگ (Deubzer Konig)، به مجموعه ای از نیازهای متفاوت و گاه متضاد آن داده است.

نیاز به ایجاد مجموعه ای در آلمان با کیفیت فضاهای شهری از یک سو و نیاز به تعداد زیادی از واحدهای اقامتی یکسان با جهت گیری مشابه از سوی دیگر سبب شکل گیری توده های L شکل با بالهای کشیده شده به سمت جنوب و غرب و در یک ترکیب بندی شطرنجی و راست گوشه گردید.

بدین ترتیب حیاط های داخلی مستطیل شکل محصور و متعدد همچون میدانچه هایی که به هم متصل شده اند پدید آمده است. شبکه شطرنجی متشکل از توده ها و حیاط ها توسط مسیرهای موربی که از نقاط اتصال توده ها می گذرند و قطر حیاط ها را طی می کنند، می آمیزد. این مسیرهای قطری که بعنوان سیرکولاسیون مشترک حیاط ها عمل می کنند، دید به آنها را در طول خود امتداد می دهند. برش مورب انتهای بعضی توده ها بر این هندسه دوگانه تاکید می کند.

تحلیل پلان نمونه خوابگاه خارجی

————————————————————————————————————————————————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: پاورپوینت تحلیل پلان دو نمونه خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر
  • فرمت فایل: پاورپوینت 
  • تعداد صفحات: 30
  • حجم فایل: 3 مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 1,200,000 ریال

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره ۰۹۱۰۰۸۹۴۹۰۶ از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

پاورپوینت تحلیل پلان دو نمونه خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر؛ پاورپوینت تحلیل پلان دو نمونه خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل پلان دو نمونه خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل پلان دو نمونه خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر

تحلیل پلان نمونه خوابگاه خارجی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن